Mezinárodní otevřený turnaj a mistrovství České republiky v boccie - Praha (1-3.6.2018)

Ve dnech 1-3.6.2018 se v Praze konal mezinárodní otevřený turnaj a mistrovství České republiky v boccie. Pořadatelem akce byl sportovní klub Jedličkova ústavu Praha z.s. ve spolupráci s Českou federací boccii z.s., ČATHS, Magistrátem Hlavního Města Prahy, MŠMT, Jihoměstskou majetkovou a TOP HOTELEM Praha. Hrálo se podle mezinárodních pravidel BISFed, která jsou zpracovávána a aktualizována Českou federací boccii a dle platného soutěžního řádu České federace boccii pro rok 2018.

Soutěže byly vypsané pro týmy, páry a jednotlivce ve třídách BC1, BC2, BC3 a BC4. Nově byla zařazena soutěž jednotlivců kategorie OPEN, kde se mohli přihlásit i neklasifikovaní hráči. Turnaje se zúčastnili hráči z reprezentačních týmů Ruska, Německa, Irska, Anglie, Ukrajiny, Slovenska a hráči ligy z České republiky. Mezinárodní turnaj začal soutěží týmů BC1/2, párů BC3 a BC4. Celkem se zúčastnilo 9 týmů, které hráli ve třech skupinách s postupem do semifinále a 5 párů BC3 i BC4, kteří odehráli jednu skupinu každý s každým. V soutěži jednotlivců v sobotu nastoupilo 68 závodníků včetně kategorie Open. Výsledky a fotogalerii z turnaje naleznete na webu České federace boccii www.boccia-sport.cz

Tento mezinárodní turnaj a všechny další turnaje pod hlavičkou České federace boccii jsou vždy výbornou možností pro změření sil všech hráčů se zahraničními soupeři, ale také slouží jako výborný trénink s eliminací a příprava pro reprezentanty České republiky, kteří se chystají na zahraniční turnaje. Děkujeme všem hráčům, rozhodčím, asistentům, doprovodům, sponzorům a fanouškům za přízeň a budeme se těšit na další mezinárodní turnaje. Závěrem jen ještě připomínáme, že se k nám můžete přidat a registrovat se na našem webu, kde se také dozvíte spousty dalších informací z boccii.

autor: www.boccia.xf.czTisková zpráva
Mezinárodní otevřený turnaj a Mezinárodní mistrovství ČR - Praha (1-3.6.2018)Tisková zpráva
Mezinárodní otevřený turnaj a Mezinárodní mistrovství ČR - Praha (1-3.6.2018)Odstupte, volají paralympijští šampioni. Výzvu už podepsaly desítky handicapovaných sportovců1.kolo 1. + 2.liga v iboccie - Nová paka (2.4.2011)
*** Z Novopacké haly až na Velkou Čínskou zeď ***
Mezinárodní mistrovství ČR - 2.kolo 1.liga OZP CUP - Praha (24-25.4.2010)
*** Reportáž Michala Svobody (vítěz kategorie BC3 - SK Kociánka Brno) – Praha Hostivař ***

"V zajetí Anglických bojovníků"
Kategorie: BC3 (omlouvám se, ale do ostatních si netroufám :-))

__-__-__-__-__

"Česko-slovenská trojice" (Skupina A)

Milková, Hradňanská, Suchý
Do české dvojičky Milková, Suchý byla nalosována slovenská hráčka Hradňanská. Ta narazila hned v prvním zápase na naši Vlaďku, kde si stihla popovídat a zjistit pár informací. Ovšem v zápase jí to nebylo nic platné, Vladčin talisman (lvíček) ji podržel.

Milková 7:3 Hradňanská
Vlaďka a její zápas s mladým Pepou byl více než vyrovnaný. Byl to především boj chytrosti, jak využít míčů ve hře. Vyvrcholil tie-breakem, po kterém vítězně odcházela ze hřiště hráčka z Brna.

Milková +4:4 Suchý
Vlaďka postoupila ze skupiny z prvního místa. Nebylo, co řešit.

__.__.__.__.__

"Lovkyně z Británie" (Skupina B)

Svoboda, Hunter (GBR), Petrementová
K nasazenému Svobodovi byla přilosována Jess Hunter z Velké Británie. Jess v Praze už párkrát byla a říkala, že se sem těší. Nesmíme zapomenout i na třetí hráčku Lucku Petrementovou, která měla obrovskou radost z losu (ironicky). První zápas Jess a Michala byl jako souboj titánů. Přesnost, úvaha míčku "dáš - dáš.. nedáš - dostaneš", nervy. Po dvou směnách 3:0 pro Svobodu, znamená nepokazit zbytek utkání, což se nepovedlo. Třetí směna a vyrážení důležitého míče zklamalo, rázem 3:4. Poslední směna se nedala srovnat s předešlýma. Lovkyně vyburcovaná diváky, Svoboda poněkud naštvaný sám na sebe. Konáno a dokonáno, nesrovnáno 3:5.

Hunter (GBR) 5:3 Svoboda
Smolná Lucka Petrementová s Pavlem nabízela před zápasem: "Pojď, pudem na pivo večer, když nás necháš vyhrát." - "To tak, sám nevím, jestli postoupím." Na zápas v plné zbroji a vzhůru za body. Průběh zápasu se dal celkem očekávat. Smůla doprovázející Svobodu s vyrážením stále přetrvávala. Ve dvou směnách hrozil vysoký výsledek (5:0), ale nic z toho nebylo. Konečný výsledek 8:0.

Svoboda 8:0 Petrementová
Postup ze skupiny měla reservovaný Jess.
Na skóre jako druhý postupující Svoboda.

__.__.__.__.__

"Rozesmát rozhodčí?" (Skupina C)

Křenek, Dowan (GBR), Teichmanová
Ke Křenďovi přilosovali Dowana a Hanču Teichmanovou. Toto je nejvíce vyrovnaná skupina plná kvalitních hráčů, bohužel postupuje jen jeden. Křenďa narazil hned na začátku na mladého Toma Dowana z Británie. Navíc to byl úplně první zápas "naostro" s novou asistentkou. Malinké nesrovnalosti a doladění byli na hře znát a Tom hraje dobře.

Dowan (GBR) 6:2 Křenek
Zápas Brno vs Brno: Křenďa s Hančou byl plný úsměvů, nejen od hráčů a asistentek, ale i rozhodčích. Nové Hančiny povely jazykem a Radkův elán, jiná atmosféra než jinde na kurtech. K samotné hře, po směnách 1:0, 1:0 a 0:1 rozhodla poslední 2:0 pro Křenďu.

Křenek 3:2 Teichmanová
Hanča hrála dobře, malý rozptyl a celková připravenost a navíc výměna asistentky prospělo. Bohužel Tom byl taky dobře připraven. Hra krásná, vyrovnaná a úhledná.

Dowan (GBR) 4:3 Teichmanová
Jak jsem již psal, skupina smrti. Postupuje jen jeden, a to první, Tom.

__.__.__.__.__

"Kačeři opět na nohou" (Skupina D)

Drahonský, Jones (GBR), Bandžuch, Zdráhalová
Po velice smrtící skupině tu máme menší oddych. Účastníky, co postoupili z druhé ligy a navíc od nás Mára a soupeřka Jones z Británie. Skupina má 4 hráče a vypisovat všechny zápasy, hlavně když to má vždy stejný výsledek, mi přijde zbytečné. Snad jen pár slov.

Marek, ačkoliv bez své smluvené asistentky, tak se mu vedlo. Samozřejmě ponožky kačerů jsme opět mohli vidět v akci.

Drahonský 7:1 Jones (GBR)
Drahonský 12:0 Bandžuch
Drahonský 10:1 Zdráhalová

Postup Marka se dal očekávat.
Jones (GBR) byla druhá nejlepší na skóre. Je to jediná skupina, kde nevyhrál cizinec.

__.__.__.__.__

"Brno? Není?" (Skupina E)

Danihelka, Paladino (ENG), Dvořák, Vláčil
Této skupině se Brno vyhnulo, ale ve hře byl Angličan Paladino.
Postoupili Paladino a Danihelka.

__-__-__-__-__

"Jistý postup a nejmenší skóre"

Čtvrtfinále Milková vs Svoboda. Utkání v přátelském duchu. Rozhodčí z Nového Zélandu a jeho "čeština" a diváci byli jedna radost. Kurt mimo hlavní dění, co víc si přát.

Hra jako taková byla vyrovnaná po dvou směnách 2:2. Třetí směna "u lajny a koláč," poslední míč vyrazil dva barevné míče ven, Jack schovaný za hradbou. Vlaďka nemá kudy se tam dostat 3:2. Poslední směna rozhodla. Otevřená hra a Vlaďka nedala. "Budeš pátá," řekl Michal a nedohazoval, to netušil výsledek Marka.

Svoboda 4:2 Milková
Svoboda postoupil dále a Milková skončila po druhém kole šestá spolu s Jess Hunter.

__.__.__.__.__

"Kačer odjel do Kačerova"

Čtvrtfinále Drahonský vs Paladino (ENG). Velké drama. Nervy na pochodu, jak u hráčů, tak u asistentů.

Hra celkem ucházející. Po třech směnách 7:0 pro Paladina. Beznaděj v očích diváků. Marek zabojoval a stáhnul výsledek kanárem na 7:6.

Paladino (ENG) 7:6 Drahonský
Paladino suverénně postoupil. Marek díky vysokému výsledku skončil pátý.

__.__.__.__.__

"Překvápko nebude"

Čtvrtfinále Dowan (GBR) vs Danihelka. Tady to bude, buď překvapení, nebo nic nového.

Hra jako vždy na poslední míč. Tom hraje na víc než jeden. Konec konců, Danihelka prohrál.

Dowan (GBR) 6:0 Danihelka
Že Tom postoupí se dalo čekat. Danihelka skončil osmý.

__.__.__.__.__

"Anglický postup"

Čtvrtfinále Hunter vs Jones. Anglické publikum to nevidí rádo, ale je to tak. Zápas GBR vs GBR. Aspoň postoupí "jen" jeden.
Tuto hru jsem neviděl ani z doslechu.

Jones 4:2 Hunter
Kathryn postup, i když bych sázel na Jess. Hunter výsledek dělené šesté místo

__-__-__-__-__

"Svatý bojovník = Paladin"

Semifinále Svoboda vs Paladino. "S jistotou, že už jsem nejlepší český hráč, jdu do utkání s tím, že mě porazí. Menší zajímavost o rampě, kde byla nalepena modrá čára, která nemá prý žádný efekt." Vymlouvat není radno.

Hra do koláčů. Boj, nervy. Po dvou směnách 1:1. Vyrovnaný zápas pokračoval až do tie-breaku 3:3. Asistenti na mrtvici, že se jim chce na WC. Rozhodčí před zápasem: "ať dem brzo dom". - "No, nepovedlo se :." V páté směně jsme hráli hru "nabij a pal," Jack skončil metr za křížem. Poslední míč Paladinovi nevyšel, skončil v jiné kouli, než měl.

Svoboda +3:3 Paladino (ENG)
Svoboda ke svému vlastnímu překvapení postupuje bojovat titul. Paladino boj o 3. místo.

__.__.__.__.__

"Kdo bude z Anglie ten nej?"

Semifinále Jones (GBR) vs Dowan (GBR). Zápas hlavně pro zahraniční publikum.

Hra prý byla jiná než na vedlejším kurtu. Nevídaný rozptyl od obou hráčů. Tom vítězem.

Dowan (GBR) 7:1 Jones (GBR)
Dowan byl nejmladším účastníkem výpravy a jde rovnou do finále. Jones bude bojovat o třetí místo.

__-__-__-__-__

"v zajetí Anglie"

Boj o třetí místo Jones vs Paladino. Před zápasem bych tipoval, že Paladino s jeho výbornou hrou v pohodě dá svou krajanku. Nebylo tomu tak, vyrovnaný zápas a ta atmosféra "super."

Jones + 3:3 Paladino
Paladino nakonec čtvrtý.
Jones třetí.

__.__.__.__.__

"Mistr a zářez celé Anglie"

Finále Svoboda vs Dowan. Kdo se stane nejlepším v tomto kole? Přehraje Brit i posledního Čecha? Vydrží Čech ten tlak? Kdo z koho? Brit vs Čech. Mládí v boj! Diváci nadšením "drží koule."

Hra napínavá a každá chyba se trestá. První směna se ukazuje jako blokovací hra. Svoboda posledním míčem z vnějšku doráží svou kouli k Jackovi 1:0. Druhá směna ukazuje opět dobré bloky od obou hráčů, jenže Svoboda zkouší bodovat více míči, nepovedlo se 1:2. Třetí směna více méně vyrovnaná, souboj pokračuje 2:2. Poslední směna rozhodla, opět bloky v podání Toma. Posunout Jacka za míče byl skvělý nápad v podání Svobody. Diváci jásají. Tom posledním míček minul. Svoboda radši nedohazuje a užívá si vítězství 3:2.

Svoboda 3:2 Dowan (GBR)
Dowan a jeho první zkušenost s mezinárodními závody. Skvělé druhé místo.
Svoboda poprvé po třech letech snažení vyhrává titul Mistra ČR.

__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__-__

autor: Michal Svoboda (20. 5. 2010 - Brno), boccista SK Kociánka BrnoMezinárodní mistrovství ČR - 2.kolo 1.liga OZP CUP - Praha (24-25.4.2010)
*** Reportáž Luboše Skopalíka (BC2 - SK Kociánka Brno) – Praha Hostivař ***

Kategorie BC1:
V téhle kategorii se představily 3 hráčky naši výpravy Kristýna Duževičová a Iva Mikulcová, která udělala pod Peťovým vedením obrovský pokrok a hráčka na dálku Míša Princová.

Iva v prvním zápase skupiny nastoupila proti Reprezentantce Katce Cuřínové z SK Nola Teplice. Iva nakonec po snaživém výkonu podlehla pozdější vítězce tohoto kola v téhle kategorii Katce 0:11. Ve druhém utkání nastoupila Iva proti Vlkovi opět z SK Nola Teplice. Bojovala jako lvice, ale nakonec s Vlkem prohrála 5:3. Měla na tomto kole velmi těžkou skupinu, ze které se jí bohužel nepodařilo postoupit.

Kristýna nastoupila k prvnímu utkání proti Ivu Smolíkovi z Velkého Meziříčí. Po vyrovnaném utkání nakonec s Ivošem Kristýna prohrála 5:2. Ve druhému utkání skupiny nastoupila Kristýna proti zahraničnímu účastníkovy tohoto kola Balaži ze Slovenska. Díky přesné hře se podařilo Kristýně účastníka ze Slovenska porazit 5:4. Bohužel se jí stejně jako Ivě nepodařilo postoupit ze skupiny. Kristýna nastoupila s novou spoluhráčkou Janou Princovou.

Míša Princová se představila na tomto turnaji v prvním utkaní proti Morgan z Velké Británie. Míša bohužel na zahraničního účastníka nestačila a prohrála 2:15. Ve druhém utkání skupiny se postavila Pospíšilovi z Halmy Zbůch, ale podlehla mu po snaživém výkonu 0:6.Bohužel dopadla stejně jako její kamarádky z týmu a nepostoupila ze skupiny. Míša měla taky těžkou skupinu.

Kategorie BC2:
Tuto kategorii jsem zastupoval jen já za SKK Brno.
V prvním utkání jsem nastoupil proti Mírovi Prouzovi z OA Janské Lázně.Ve vyrovnaném utkání se ke mě přiklonilo štěstí a to hlavně v posledních 2 směnách. První 2 směny se mi nedařilo tak jak bych si představoval. Na začátku 3 směny jsem zpozoroval, že mé utkání sleduje trenérka Klárka Manoušková s Hankou Teichmannovou a musím říct, že mi přinesly štěstí, protože od té doby se mi začalo dařit a nakonec se mi utkání podařilo dovést do vítězného konce v poměru 4:2

Druhé utkání jsem nastoupil proti mému oblíbenci Michalu Wunschovi z Sk Jedlička Liberec. S Michalem stejně jako s Mírou mám kladnou bilanci zápasu a to se naštěstí potvrdilo i tentokrát. Já byl míň nervózní než Michal a celkem přesvědčivě jsem vyhrál 6:1. Do závěrečného zápasu skupiny jsem tedy mohl jít s klidnou hlavou, protože po 2 výhrách byla jistota postupu ze skupiny. Ve 3. utkání mě čekal hráč Hudeček ze Slovenska. Do utkání jsem šel s touhou vyhrát skupinu a po dobrém výkonu jsem zvítězil 7:1.

Před čtvrtfinálovým utkáním jsme po telefonu s trenérem Peťou Horáčkem rozebíraly, jak na Martina Fajkuse. Zápas to byl velmi vyrovnaný. 2. směny mi to vůbec nešlo, pak se opět přišly podívat Hanka s Klárkou a mě se začalo dařit, přinesly mi opět štěstí. Martina jsem nakonec porazil 3:2 a postoupil do semifinále, z čehož jsem měl velkou radost. V semifinále na mě čekal nejlepší hráč 1. ligy v mé kategorii Fanda Serbus. V tomto zápase mi nic nevycházelo a prohrál jsem ostudně 16:0. Touto prohrou na mě zbyl jen zápas o 3-4 místo. Opět na mě čekal hráč Hudeček ze Slovenska. Bohužel se mi nepodařilo zopakovat výkon, který jsem předvedl ze skupiny a prohrál jsem 4:2.

Kategorie BC3:
V téhle kategorii se představily 4 naši hráči.
Michal Svoboda: můj spolubydlící… Míša se představil v prvním utkání s Britkou Huntrer. Míša dobře utkaní rozehrál vyhrával 0:3, ale nakonec se musel před zahraniční soupeřkou sklonit, protože prohrál 3:5.

Do druhého utkání už nastoupil starý známý Míša , který nedal Lucce Petrementové žádnou šanci a vyhrál s přehledem 8:0. Po tomhle utkání jeho táta Milan propočítával všechny tabulky, jestli to Míšovi stačí k postupu ze skupiny a výsledek byl skvělý, Míšovi to stačilo. Druhý hrací den do toho šel s Míšou i jeho nemocný táta, do poslední chvíle se nevědělo jestli do nedělních bojů jeho táta jako spoluhráč zasáhne. Ráno první otázka na Milana zněla odehraješ? Odpověď zněla JO a opět nastoupil starý známý Míša, který v nedělních finálových bojích nenašel přemožitele a po zásluze se stal vítězem 2. kola s Mezinárodní účastí.

Marek Drahonský: Marek hrál v základní skupině velmi dobře a vypadalo to jakoby mu soupeři nepřijely na kurt. Vyhrál totiž první zápas 7:1, druhý 12:1 a třetí 10:1 a s přehledem postoupil ze skupiny. U Máry nastala velmi zajímavá situace, jeho kmenová spoluhráčka Nikola Černá, oslavovala narozeniny a na turnaj tak s Márou nejela. Tak se do poslední chvíle nevědělo, s kým bude Marek hrát, nakonec se obětovala Helča. Marek ve čtvrtfinále nastoupil proti Paladinovi a bohužel na něho nestačil, po 3 směnách prohrával 7:0. V poslední směně ale zabojoval a prohrál jen 7:6.

Vladislava Milková: Vlaďka poprvé hrála s novou spoluhráčkou Monikou Doskočilovou. K prvnímu zápasu nastoupila proti slovenské hráčce Hradčanské. Vladislava celkem v pohodě vyhrála 7:3. Po té nastoupila proti Josefu Suchému z SK Nola Teplice a byl to vyrovnaný souboj. 4. směna nerozhodla ,na řadu tak přišel Tie-break a v něm byla Vladislava šťastnější a vyhrála 1:0. Celkově zápas tedy 5:4.

Radovan Křenek: Radek po 10 letec nastoupil na turnaji s novou spoluhráčkou Michaelou Řiháčkovou. Na Křenďovi se projevila změna asistenta a prohrál s Jonesem z Velké Británie 6:2. Pak nastoupil Křenďa proti Hance Teichmannové, které spoluhráčku dělala Klára Manoušková. Vyrovnaný duel skončil šťastně pro Křenďu, který se spoluhráčkou pilnou včelkou Míšou Řiháčkovou mohl slavit 1. výhru.

Hanka Teichmannová: Hanka nastoupila v prvním utkaní skupiny proti hráči z Velké Británie Dowanovi a po velkém boji Hanka nakonec prohrála 4:3. Pak nastoupila k druhému utkání proti Křenďovi a po výborném utkaní plném srandy Hanka nakonec prohrála 2:3. Nakonec ani Hanka ani Křenďa nepostoupily ze skupiny.

Kategorie BC4:
Tam se z naší výpravy představily Simona Kadlecová a Lukáš Tejkl.
Simča nastoupila ve skupině k prvnímu utkání proti Ďurkovičovi ze Slovenska a bohužel prohrála 5:2. Ve druhém utkání Simča dominovala na kurtu a vyhrála s přehledem 13:0 nad Hájkovou ze Slovenska a mohla tak slavit postup ze skupiny.

Lukáš nastoupil v prvním utkání proti Leoši Lacinovi a prohrál 5:1. Ve druhém utkání nastoupil proti Doherthymu a vyhrál 7: 4 a také mohl slavit postup ze skupiny.

Simča nastoupila ve 3/4 proti Wilkinsovi a v tuhém boji byla Simča šťastnější a vyhrála 3:2 a mohla tak slavit postup do semifinále. V semifinále narazila na svého kamaráda z reprezentace Radka Procházku , a bohužel s ním prohrála 9:0. Tak na Simču čekalo utkání o 3. místo, kde se opět utkala ze svým kamarádem s reprezentace Leošem Lacinou. Třetí místo bylo doma, Když Simča porazila Leoše 6:1.

Na Lukáše pak čekal ve čtvrtfinále tvrdý oříšek v podobě Radka Procházky. Lukáš s Radkem prohrál po dobrém bojovném výkonu 11:2.

Tohle je z reportáže 2. kola 1. ligy v Boccii s Mezinárodní účastí vše.

autor: Lubomír Skopalík, boccista SK Kociánka BrnoMezinárodní mistrovství ČR - 2.kolo 1.liga OZP CUP - Praha (24-25.4.2010)
*** Bocciíí reportáž – Praha Hostivař 23.-25.4. 2010 ***

oranžově - boccisté SK
"červeně" - Petr Horáček (trenér)

Pátek 23.4. – Večerní rozlosování a už přijímáme trenérské rady

Vlaďka má ve skupině nespastika Suchého a Slovenku. Míša má Britku a Lucku Petrementovou, Luboš Hudečka ze Slovenska a svého loňského soukmenovce ze II. ligy
No tak to máte vyhraný, a Luboš, když mákne, tak taky může postoupit.
Jedeme všichni v sedm ráno, to bude děs.
Tak to Ti nezávidím to vstávání. Hlavně to zvládněte v klidu a budu se těšit na každou zprávu. A slovo trenéra je jasný. Na bílou a po třetí směně 7:0 pro nás. Pak je povolen ve čtvrté směně i doutník. Instrukce je stejná. Vyřid Skopovi, že ten Hudeček je stejnej nervák jako on.

Večer se setkáváme většina na verandě hospůdky Na hrišti a plánujeme hru. Rozesměje nás několik vtipných chvilek a asistentka Míša je pokřtěná Lubošem jako „Pilná včelka Míša“… A Křenďa se má jako v bavlnce. Tak uvidíme, jak to pujde všem zítra…

Sobota 24.4. – Odjíždíme ráno a začínají BC1…

Tak Mikulka nevyhrála. Ale byla to pěkná hra.
Tak to je škoda. Ale aspoň ví, že na něj má.
Hanča se těžce rozehrává, je nervózní a stíhá pustit jen pět míčků téměř v každé směně. S Britem Tomem prohrála těsně, škoda.
Tak to je škoda. Teď budete muset porazit Křenďu. Protože bude hrát první zápas, vemte si červený.
Bude to druhý zápas. První už hrál s Britem. Ale červený si stejně vezmeme Lukáš jde na věc s Britem a drží se.
Ten kdyby trénoval, tak je z neho borec na začátek. Tak se držte. On to vyhrál. Tak to je super. To zas bude „můj muž“ od Terezky.
No neboj, už dostal lóbanec. Hanča prohlásila „Díky, Bože za ty dary a po týdenním snažení a užívání železa se konečně vy… Je vysmátá od ucha k uchu a teší se na Křenďu.
No tak to jsou Boží dary. Tak to Křenďa taky může jet dneska domů, ach jo. Že by Vlaďka zopakovala minulý rok? Tak držím palce a přesné míče.
Tak to byla haluz, Luboš si to teď vybral a omlouvá se soupeři.
Á jé, tak to má Luboš svůj kulový den. Tak držím pěsti.
A Luboš poráží svého druholigového soukmenovce.
Tak mám radost ze Skopa, Miky má ješte čas na vrcholné výsledky.
Tak to byla hra. Škoda, že Hanča nevyhrála, moc jsem jí to přála. Rozesmály jsme rozhodčí. A naše nová tantrická alternativní metoda komunikace – kdy Hanča ukazuje doprava doleva jazykem. Konečně jsme stíhaly pustit všech šest míčků. Hanča byla vysmátá a v klidu. A Křenďa haluzově, jak to umí, vyhrál 2:3.
Tak to dopadlo nejlíp, jak mohlo. Hanča se moc nepropadne a Křenďa je ve čtvrtfinále.
Bohužel nepostoupil.
Aha, to je tema skupinama. Volal mi Luboš, tak jsme si povídali, jak na Fajkuse.
Tak Luboš málem na závěr čtvrtfinále neudržel nervy na uzdě, ale vyhrál.
Tak to je super, že má u mě tu čokoládu.

A ještě proběhl čtvrtfinálový zápas Vlaďky s Míšou. Škoda, že se potkali právě ve čtvrtfinále. Ale jak řekl Míša, úspěch byl zaručen. Ale to byla hra. Pískal nás Luke a Slovenka a Ti si užili. Změny, přemerování. Luke se zapotil a celé Brno fandilo. Prý míň Vlaďce, ale to ne. Spíš jí mrzelo, že nezvítězila. Chybělo jí trošku štěstí.

Mára hrál neskutečné čtvrtfinále s Britkou. Prohrával a prohrával, až Britce nějak došly ve čtvrté směne nervy a Mára měl pět míčků na to, aby změnil stav ve svůj prospěch. Ze 5:7 na 8:7 (snad tuším správně, ale tak nějak to bylo). Z mého pohledu dálnice, ale po včerejším rozhovoru s Márou tam prý bylo místo na míček. Ale škoda. Nervy utekly i našemu hráči. Seděl dvě minuty a premýšlel, co bude hrát. A nakonec se to nepovedlo. Ale díky těsnému vítězství se v celkovém pořadí posunul na čtvrté místo, což je super.

Neděle 25.4. – Tak jdeme na čtvrt a semifinále…

Vyrazily jsme s Hančou a hrající skupinou Luboš, Simča, Lukáš, Míša hned ráno, aby nám neutekla ani chvilka fandění. A bylo to potřeba, protože zápasy byly opravdu napínavé.

Simča o Lukáš jedou čtvrtfinále
Tak dobré ráno a veselý den. A držím palce Skopovi s Míšou.
Ahoooj, právě teď, čtvrtfinále Lukáš a Procházka, Simča a Brit. Tak Simča po první sadě vede 2:0. Lukáš prohrává po třetí 2:9.
Díky, tak doufám, že ta Simča to dotáhne a Lukáš to trochu stáhne.
Dostal jedenáctku. Škoda první sady, kde dostal šestku. Vypadalo by to jinak. Luboš dostal naloženo od Fandy Serbuse, bude boj o třetí místo.
To neva, je to úspěch i tak. A prohra s Fandou nevadí. Řekni mu, že čokoláda stejně čeká.
Tak Simča jde dál. Soupeř to psychicky nevydržel, hurá. Luboš začíná, po první 0:2

Semifinále Míši a Simči
Vyřízeno a bude souboj Simča a Procházka. A Míša už bojuje o finále s Britkou.
Tak to Simči přeju, ať si dobře zatrénuje a vyhraje. Tak může být 3x bedna. To je super. To jo. Ale všichni jsou nějací unavení, moc jim to nejde.

Simča hrála v závěru o všechno. Tak bude boj o bronz s Leošem. Míša se trápí, po druhé směne 1:3, ale teď má šanci to stáhnout. Tak Míša to dotáhl do tie-breaku. Tak to bylo, uf. A nejlíp to zhodnotil Luke. To je ten trénink na pět metrů. A Luboš zatím vede nad Slovákem.
Takže Míša je ve finále. Tak doufejme, že to Simča s Lubošem dají na bednu. Tak to bude u Simčči souboj o třetí místo. A vypadá to, že náš borec na začátek (Lukáš Tejkl) bude v televizi. Nervy jsou sviňa.

Lubošův boj o bronz
Luboš 2:1 po třetí směně a první míček bravurní. Ale soupeř vyráží, bílá je vzadu a hraje Luboš. Hraje se metr odzadu. Tak Luboš si sype popel na hlavu. Ale posbíral zkušenosti.
Tak je čtvrtej, to je dobrý. Skončil líp než většina reprezentantů.

A Míša jde do finále, Simča hraje o třetí místo
Tak náš brouček Brit, co nás porazil, hraje finále s Míšou. Zatím 1 pro Míšu a Simča po třetí směne 5:1 nad Leošem. Simča má bronz a Míša teď dohání dva body unikátními betony … a je to …. goool!!! Vede a …soupeř netrefil ZLATO JE V BRNĚ!!!

Luboš rozdýchal svoji prohru v boji o třetí místo a už pro změnu fandí Petovi, který vyráží na fotbalový zápas. „Tak si dobře obuj kopačky,“ hlásí Luboš „a držíme Ti pěst“ zase my.“ A tak nějak to probíhalo. Zvesela domu a na závěr gratulace … Ale bojovali všichni a všichni mají pochvalu. Jen se omlouvám všem, kteří tady nejsou zmínění. I když jsme fandily všem, někdy jsme prostě nestíhaly zrovna psát, protože jsme se rozcvičovaly a nebo hrály s Hančou.

autor: Petr Horáček, boccisté SK Kociánka Brno1. kolo 1. ligy "Integrované Boccii" (iBoccia) - Nová Paka (17.4.2010)

V sobotu 17.4.2010 se ve sportovní hale v Nové Pace uskutečnilo 1. kolo 1. ligy "Integrované Boccii" (iBoccia). iBoccia je sport, který mohou i na vrcholové úrovni hrát jak absolutně zdraví, tak i velmi hendikepovaní lidé. Integrovaná boccia má oproti klasické boccii upravená pravidla. Hraje se pouze ve tří až šestičlených týmech. Více o Integrované boccie zde...
www.spb-cr.cz

autor: www.boccia.xf.czVelikonoční turnaj párů (10. ročník) - Litomyšl (3.4.2010)

"Na tento turnaj budu dlouho vzpomínat, protože se svým spoluhráčem Honzou Pelikánem, se nám podařilo vyhrát všechny zápasy a zvítězit v celém turnaji. Sešlo se zde mnoho kvalitních hráčů z 1. ligy, 3. ligy a nezařazení ve všech kategoriích. ( 2. liga měla soutěžní mistrovské kolo v Teplicích). Hrálo se ve dvojicích a nalosován byl vždy hráč vyšší úrovně a soutěžící s menšími zkušenostmi. Já byla přiřazena k Honzovi Pelikánovi z Nové Paky. S Honzou jsme si od začátku velice rozuměli a bylo to zápas od zápasu na našem herním projevu znát. První zápas ve skupině jsme hráli proti dvojici Danihelka - Beranová a my vstoupili do turnaje vítězstvím 6 : 1. Ve druhém klání na nás čekal Pekara - Marková. Tento duel byl ve znamení veselých hlášek a rozchechtané nálady. Štefan chytil amok a nebyl schopen se soustředit, čehož jsme využili. Výhra 5 : 1. Postup ze základní skupiny byl z prvního místa. Ve čtvrtfinále na nás čekala dvojice Smolík a Tošovská. Zde se již ukazovalo jak si v týmech dvojice rozuměli. Honza mi poradil jak nejlépe hru otevřít, případně blokovat nebo rovnou umisťovat body a já se snažila hrát dle jeho pokynů. Výsledek 8 : 1, vítězství pro nás a postup do semifinále. Zde jsme uplatnili taktiku ze čtvrtfinále, což se nám velice vyplatilo, protože dvojice Lacina - Báča nebyli vůbec snadní soupeři. Asi nejhezčí zápas turnaje vyšel pro nás těsným vítězstvím 3 : 2 a byl z toho postup do finále. Finálový zápas pro nás již byl skoro exhibiční. Do něj proti nám nastoupila trojice Kořínek - Dlouhá / Nekvindová (holky se mezi sebou střídaly). Naše taktika zůstala tak jak v předcházejících duelech a my vyhráli s převahou 13 : 0. Dlouho jsem nevěřila , že už je konec, až když mi přiběhla gratulovat máma a říkala , že jsme s Honzou první, začalo mi to docházet. Při udílení cen už jsem byla jenom šťastná."

Naše výsledky:

Základní skupina " C "
Vlčková Lenka / Pelikán Jan - Danihelka Jan / Beranová Petra 6 : 1 Vlčková Lenka / Pelikán Jan - Pekara Štefan / Marková Ludmila 5 : 1
(postup z první místa)

Čtvrtfinále:
Vlčková Lenka / Pelikán Jan - Smolík Ivoš / Tošovská Lenka 8 : 1

Semifinále:
Vlčková Lenka / Pelikán Jan - Lacina Leoš / Báča Pavel 3 : 2

Finále:
Vlčková Lenka / Pelikán Jan - Kořínek Michal/ Nevkindová Martina 13 : 0                                                          Dlouhá Kamila

autor: Lenka a Vratislav Vlčkovi"Velikonoční 2.liga" 1.kolo OZP CUPU v Krupce
(3-4.4.2010)

O Velikonočním víkendu ve dnech 3. - 4. 4. 2010 se ve sportovní městské hale v Krupce uskutečnil republikový turnaj jednotlivců v boccie OZP CUP - 2. liga, 1. kolo. Utkali se zde mezi sebou opět sportovci s centrálními poruchami hybnosti a soutěžilo se v kategoriích BC1, BC2 a BC3. Výsledky z tohoto turnaje se započítávají do soutěže OZP CUP, ve které pak po sečtení bodů po 2.kole první tři hráči z každé kategorie postupují do 1.ligy a naopak poslední tři sestupují do regionální 3.ligy. Takže boje o body byli jako vždy napínavé.

Pořadí na stupni vítězů po prvním kole:
Kategorie BC1:
1. Folvarská Marie (DS)
2. Nevěčná Markéta (JE)
3. Fousek Kamil (BR)

Kategorie BC2:
1. Sofín Aleš (SL)
2. Vondráček Luděk (SP)
3. Byrtus Tomáš (BR)

Kategorie BC3:
1. Vašíček Kamil (BR)
2. Rybička Tomáš (LK)
3. Valtera Josef (SP)

Kompletní výsledky zde…
výsledky...

autor: www.boccia.xf.czHolandský mezinárodní turnaj v boccie družstev Riverland Cup (27-28.2.2010)

Boccisté Radek Procházka a Leoš Lacina se o víkendu 27. a 28. 2. 2010 zúčastnili holandského mezinárodního turnaje v boccie družstev Riverland Cup. Za účasti špičkových párů jako jsou Portugalci (1. místo ve světovém žebříčku), Maďaři (6. místo ve světovém žebříčku) a Angličani (7. místo ve světovém žebříčku) uhráli druhé místo (ve finále s Maďarskem podlehli o jediný bod 4:5), což je dobré, protože červnové Mistrovství světa se blíží.

autor: Martina Vránová a Jaroslav Hantl1.kolo 1.liga OZP CUP - Velké Meziříčí (6-7.2.2010)
* Jak nováčci potrápili zkušené boccisty I. ligy aneb nejpěknější zápas turnaje *

Na prvoligovém prvním kole jsme si užili opět plno srandy, ale ještě více napětí při zápasech našich hráčů se soupeři z ostatních klubů.

Největší překvapení nám připravili naši letošní nováčci. V BC jedničkách se statečně prala obě děvčata, Míša Princová a Ivča Mikulcová. Míša se tentokrát dostala dál, ze skupiny, k čemuž jí opět pomohla její zahájení na dálku. Obě, i s Ivankou vytvořily svým soupeřům docela slušnou herní konkurenci, tak věříme, že v příštím kole jim dají "na budku". Luboš Skopalík zažil před odjezdem na první kolo opět drilovací tři týdny na Kociánce, kde poctivě trénoval denně dvoufázově, až nám z toho málem onemocněl. Ačkoliv tomu výsledky nenasvědčují, téměř "zařízl" Fandu Serbuse, pražského reprezentanta, který měl první polovinu turnaje trochu černou. Ovšem rada "hlavně se z toho nesložit" se opět naplnila. Luboš vyhrával ve třech směnách na Fandou, který pomalu ztrácel nervy. Ve čtvrté směně ovšem přetekl kyblík Lubošovi, když netrefil míček, který potřeboval a do rozsypané pozice mu Fanda, už zase na koni, nasypal šest nula a vydělal si vítězství.

"…byl to výbornej turnaj plný pěkných zapasů a ještě teď mě mrzí ta poslední směna s tím Fandou Serbusem a prohospodařená šance ho poslat domů. Ale myslím si, že na to, že jsem hrál svůj první turnaj (v první lize, pozn. redakce), tak to nebylo zas tak špatné."
(Luboš Skopalík)


V tomto kole, stejně jako loni, zazářil Lukáš Tejkl. Jeho hláška cestou výtahem už zase na Kociánce mě přesvědčila, že to myslí vážně, a tak se docela těším na další turnaje. "Dokázal jsem si, že na to mám, jen musím víc trénovat." A bušil pěstí do výtahových dveří, jako by to chtěl zpečetit. "No hurá, další sportovec přesvědčen o svých kvalitách a podstatnosti tréninku." Jeho zápasy byly opravdu napínavé. Opět zbušil Simču Kadlecovou, která hrála, co mohla, ale nestačilo to. Lukáš jí toho moc nedovolil. A předvedl i superzakutálené míčky, které vyjely jinam, ale skončily přesně tam, kde měly skórovat. Kdepak že se to učil? Nejspíš u Luboše. Dokonce i Peťa nevěřícně koukal na jeho zápasy. "On hraje, co jsme si domluvili na tréninku. To není možné." Úspěšné míčky se přelévaly od Simony k Lukáši a v publiku se střídavě ozývaly druhé polovičky obou soupeřů … "To je moje žena". "To je můj muž". Lukáš se probojoval až do zápasu o třetí místo. I když chvílemi to v předešlém semifinálovém souboji s Radkem Procházkou vypadalo, že půjde do finále. Ale to bychom ho přechválili. V boji o bronz nakonec podlehl svému soupeři Petru Hubalovskému. A tak … finále BC4 nakonec Simona Kadlecová a Radek Procházka. KONEČNĚ!!! Po několika letech se to povedlo. Není co dodat, Simča svůj zápas okomentovala do puntíku. Snad jen, že toto finále bylo mnohými označeno za nejpěknější zápas turnaje a že jí fandil celý callroom, složený převážně z brněských BC3.

"…jinak boccia byla super a zlato jsem bohužel projela v tajbreaku? Jéžiš to je slovo. Vedla jsem nad Radkem po dvou směnách 4-0. (Ve třetí směně se hrálo na dálku. Radek vyházel pět míčů aniž by změnil stav. Jeho míčky skončily většinou až skoro u zadní čáry). A on posledním míčkem vrchem přes celý hřiště odrazil jacka dozadu, za ty moje tři bodující až k těm svým čtyřem vzadu. A tak to dotáhnul (na 4:4 po třetí směně). No a ve čtvrté směně jsme dali každej po jednom bodu a bylo to 5-5, njn. Následoval tie-break. Nevyšlo to, o jeden míček, ale byl to zápas jak noha." (Simona Kadlecová)

Hned ze začátku roku si udělali mezi soupeři jasno naši hráči kategorie BC3. Nejlépe to okomentoval Luboš Skopalík, a tak mu předávám teď slovo:
"Katogorii BC3 zbořilo jako tradičně Brno, které v u nás nemá konkurenci. A zbořilo nejen 1. kolo I. ligy, ale i bednu ve Velmezu. Třetí skončila hračka, které je líto soupeřů, když s nimi vyhraje, Vladislava Milková. Druhý skončil "Mistr přesnosti" Michal Svoboda, u kterého platí, že když mu to soupeř nechá otevřené, tak už může jít na pivo, protože je jasný, že dostane tenisově pověstného kanára 6:0. Dokonce se o Míšově přesnosti přesvědčila i vracejí se legenda Radovan Křenek, kterému při zapase s Míšou (v bojích ve skupině) nezbylo než koukat, jak tam Míšovi zastavuje jeden míč za druhým. Nakonec odešel ze souboje s poražen 1:13.

A tak vracejí se legendě nezbylo než čekat na pomoc kamaráda Michala Svobody a koukat, co udělá Míša s hráčem Dvořákem. Míša se ale při hře s Dvořákem hodně trápil a na Křenďovi byla vidět vážnost situace, když Míša ztratil vedení. Nejprve 0:2, potom bylo vyrovnáno na 2:2. Ale to už Křenďa vidě,l že Míša vyhraje "pač" věděl, že postupuje společně s Míšou, tak už se usmíval od ucha k uchu a byl to starý dobrý Křeňda jak ho známe. (Radek se díky vysoké výhře na Milanem Dvořákem z Prahy dostal ze skupiny). Vybojoval čtvrtfinále a v semifinále narazil na svoji týmovou kolegyni Vlaďku. Radek v semifinále porazil Vladislavu Milkovou, kterou překvapil svou defenzivní taktikou. Nepřekvapil nejen ji, ale i svého spoluhráče Petra Horačka, který bude hrát v březnu s Křenďou deset let. Míša Svoboda mezitím porazil malého Pepu Suchého z Noly Teplice a … Ve finále nastoupila vracejí se legenda Radovan Křenek proti Mistrovi přesnosti Michalu Svobodovi . Radek dal zapomenout na zapas ve skupině, zvítězil 5:0 a po roce se stal opět vítězem turnaje. S určitostí můžu říct: "Legenda se vrací. Legenda je opět na scéně."


A jak to zhodnotil sám stříbrný Míša Svoboda? Docela týmově. A tak to má být.
"2. místo.. úspěch.. i když, kdo uvidí fotky vítězů tak 1. 2. i 3. místo Brno :-) což je větší úspěch :-)"

A moje malé postřehy? Nezapomenutelnou se staly hlášky, které se zapíší do boccistického slovníku. Z úst Míši Zdráhalové - olomoucké závodnice:
"To zatáčí jak na veřejným baletu" a další jadrné výrazy, kterými rozesmála hráče, diváky i spoluhráče. Ale nejvíc to odnesli spoluhráči, když někdo pronesl hlášku: "A máte právo mlčet a klečet!"

Těšíme se na další kolo, které proběhne jako mezinárodní mistrovství republiky v Praze.

autor: Klára Manoušková